Skip to content Skip to footer

Gizlilik Politikası

Bu Gizlilik Politikası ile hangi verileri neden topladığımızı ve bilgilerinizi nasıl
güncelleyebileceğinizi, yönetebileceğinizi, başkalarına aktarabileceğinizi ve silebileceğinizi
anlamanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.
1. Ne tür bilgiler topluyoruz?
Web sitemizde doldurduğunuz formlar aracılığıyla bizlerle kişisel bilgileriniz, irtibat bilgileriniz, gebelik bilgileriniz ve karşılaştığınız zorlukları ifade eden bir yazı paylaşmış olmaktasınız. Bu bilgileri sizlere daha iyi hizmet verebilmek, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hizmetler geliştirmek amacıyla almaktayız. Sitemizde sizlerden bu bilgileri alacağımız iki formumuz bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan kayıt formumuzda eğitimlerde yer alabilmek için bizlere kişisel bilgilerinizi, irtibat bilgilerinizi ve gebelik bilgilerinizi iletmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri istemekteki amacımız sizleri eğitim gruplarımıza ekleyebilmek ve yaş, gebelik gibi bilgilerinize göre sizi sizin için en uygun olan gruba dahil edebilmek için almaktayız.
 
Buna ek olarak, mülteci gebe başvurucularımızın çeşitli konulardaki taleplerini net olarak görüp anlayabilmek ve hızlı bir şekilde müdahale edebilmemiz için randevu alma sayfasında yer alan kişisel bilgilerinizi ve destek talep ettiğiniz konuyu detaylı şekilde belirterek bizlere yazmış olduğunuz yazı ile kişisel bilgilerinizi bir kez daha bizlerle paylaşmış olacaksınız. İhtiyaçlarınıza ve taleplerinize hızlı ve etkin bir şekilde dönüş sağlayabilmek adına sizlerden bu bilgileri almaktayız.
 
Son olarak ihtiyaç ve talepleriniz dışında sitede yer alan “Bize Yazın” kısmında herhangi bir sorunuzu bize iletebilir, bu şekilde mail adresinizi ve kişisel bilgilerinizi bizlere iletmiş olursunuz.
2. Bilgilerinizi nasıl kullanmaktayız?
Bilgilerinizi sizlere daha iyi hizmet verebilmek, ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hizmetler geliştirmek amacıyla birkaç şekilde kullanmaktayız.
a) Hizmetlerin iyileştirilmesi
Verilerinizi ve görüşlerinizi hizmet kalitemizi, eğitim içeriklerimizi, çözüm ve müdahale mekanizmalarımızı daha iyi hale getirebilmek amacıyla önemsemekteyiz. Bu sebeple bizlere gönderdiğiniz kişisel bilgileriniz ve taleplerinize ilişkin bilgileri inceleyerek sizlere sunacağımız içeriklerin ve hizmetlerin kapsamını oluşturmaktayız.
b) Analiz/Veri toplama
Proje sonunda ileriki projelerimizi geliştirme konusunda bizlere ışık tutması ve hedef
kitlemizin, başvurucularımızın genel özelliklerini görebilmek amacıyla kullanmaktayız.
Böylece proje sonunda oluşturacağımız raporda hangi gruptan kaç kişiye ne şekilde
ulaştığımıza dair somut veriler elde etmiş olacağız.
c)Taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza cevap vermek
Randevu alma formunda bizlere iletmiş olduğunuz bilgiler ve destek talebinizi açıklayan yazı ile başvurunuzun ön incelemesini yapmaktayız. Böylece, tam olarak ihtiyacınızı tespit ederek hangi konularda size ne çeşit destek sağlayabileceğimizi görmeye çalışmaktayız.
d) İletişime geçmek
İleriki dönemde de mülteci kadınlara yönelik faaliyetlerimizi, hizmetlerimizi sizlere iletmek ve sizlerle ihtiyaçlarınıza uygun bilgi ve veri paylaşımında bulunmayı amaçlamaktayız.
3. Bilgileriniz nasıl paylaşılır?

Bilgileriniz başkalarıyla şu şekilde paylaşılır:

a) Partnerlerle paylaşım
Projemizde yer alan katılımcı bilgilerini beraber çalıştığımız kurumlarla raporlamalar yoluyla paylaşmaktayız. Ancak bu raporlarda katılımcılarımız tamamen anonim kimliklere sahip olurlar ve hiçbir şekilde isim, soy isim, adres, telefon bilgileri kendi rızaları olmadığı sürece başka bir kurum veya kuruluş ile paylaşılamaz.
b) Dernek personeli ile paylaşım
Site üzerinden bizlere ilettiğiniz bilgilerin tümü sizlerden onam alınmadığı sürece dernek dışında üçüncü bir tarafla paylaşılmayacaktır. Dernek içerisinde ise sizlerle irtibat kurabilmek adına Gebe Okulu Projesi’nde yer almakta olan personel sizlere ait bilgileri görüntüleyebilecektir. Proje personeli, edindiği bilgiler ile sizlere uygun hizmet ve eğitimi sunmaya çalışacaktır.
c) Üçüncü taraflarla paylaşım
Özellikle derneğimize çeşitli sorunlarınız ve talepleriniz için başvurmanız ve randevu formunu doldurmanızın ardından uzmanlarımızca gerekli görülmesi durumunda bilgilerinizi sizlere hizmet sağlayabilecek üçüncü taraflarla paylaşılabilecektir. Ancak bunun öncesinde sosyal hizmet uzmanımız sizinle irtibata geçerek telekonferans, zoom görüşmesi ve ya yüz yüze görüşme yoluyla sizlerle KVKK formumuzu doldurup verilerin paylaşımı ve kullanımı için sizden onam alacaktır. Bu onamın ardından detaylı sorularımızın yer aldığı ön görüşme formunda tekrar sizlerden yazılı veya sözlü beyan alarak gerekli görülmesi durumunda hastane, başka bir dernek veya kurum ile bilgilerinizin paylaşılabilmesi için onam alınmış olacaktır.
4. Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.
Detaylı sorularınızı tarafımıza iletmek için info@gebeokulu.org adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu proje, “Toplum Merkezleri ve Yerel Inisiyatiflerin Desteklenmesi Yoluyla Türkiye’deki Mülteciler ve Ev Sahibi Toplum için Sosyal Hizmetlerin Geliştirilmesi (CLIP)” projesi kapsamında Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Birliği’nin Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) tarafından ortak finanse edilen ve Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH tarafından yürütülen Türkiye Yerel İnisiyatif Fonu (LIFT) tarafından finanse edilmiştir.

AID ULUSLARARASI DOKTORLAR DERNEĞİ © 2022. Tüm hakları saklıdır